Ing. arch. Andrea Pastrnek

Architektura a návrhy interiérů mě nesmírně baví. Již v období studii na Fakultě architektury VUT v Brně jsem se začala profesionálně věnovat návrhům rodinných domu a dřevostaveb. Po 4leté spolupráci s významným brněnským ateliérem jsem založila vlastni architektonickou praxi.

Hlavní naplní spolupráce s klientem by měla být jak oboustranná spokojenost, tak radost ze vzniku nového díla. Výzvou jsou pro mě všechny projekty. Od návrhu předsíně po moderní rodinnou vilu nebo veřejný interiér. Ke každému klientovi přistupuji individuálně a vnímám všechny jeho požadavky, potřeby a přání. K práci využívám nejnovější 3D software Sketchup pro 2018 spolu s programem Draftsight 2018. Tyto programy nám zajistí již od počátku prostorovou kontrolu a editaci. V případě zájmu se budu těšit na spolupráci a nové výzvy. 

Rozhovor se mnou a dalšími odborníky zejména o pracovním prostředí na podnikatel.cz

Úryvek....

Podle Andrey Pastrnek je v interiéru nejdůležitější řešení dispozice, tedy vytvoření správných vazeb všech zón prostoru tak, aby nedocházelo ke zbytečným vzdálenostem nebo se eliminovaly chodby a nevyužité prostory. S dispozicí souvisí také osvětlení prostoru a správné umístění místností s ohledem na světové strany. Zásadní je zde návrh teploty, množství a typu osvětlení pro zrakovou a psychickou pohodu. Další neméně důležitou roli hraje podle ní výběr pohodlného mobiliáře a vhodných materiálů. Společnost by měla mít na míru řešenou například i grafiku v souvislosti s interiérovým designem (logo, brand manuál, web atd.), doplňuje.

Při přemýšlení o novém interiéru je potřeba myslet na obě cílové skupiny - na zaměstnance i případné návštěvníky firmy. Je potřeba stanovit si cíle nového konceptu a ujasnit si, zda je kladen větší důraz na zkvalitnění pracovního prostředí pro zaměstnance, nebo naopak na reprezentativní interiér pro hosty. V kavárně se zaměříme na pohodlné sezení, ale to neznamená, že by neměl být bar řešen správně ergonomicky. Totéž platí o kancelářích - důraz musí být kladen jak na zasedací místnost navštěvovanou klienty, tak na samostatné pracovní místo zaměstnance, ujasňuje Andrea Pastrnek.

Služby architekta většinou vyhledávají firmy, které se stěhují do nových prostor, zvětšují kapacitu nebo začínají úplně nový koncept, se kterým si neví rady. Pokud společnost uvažuje o změně prostoru nebo výběru nového, je určitě vhodné spojit se s architektem. Je totiž schopen zhodnotit více dispozic a vybrat pro klienta tu nejvhodnější. Dobrý architekt navíc neřeší prostor pouze prakticky, ale myslí i na psychiku obyvatel a pohodu bydlení. Probere s klienty očekávání, potřeby, zohlední vkus, životní styl i plány do budoucna, záliby i potřeby a navrhne vám prostor tak, abyste se v něm cítili příjemně. Vše je o argumentaci a porozumění, popisuje Andrea Pastrnek.

Budu se těšit na spolupráci

vyplňte kontaktní formulář, nebo zavolejte.....