Wolt

Mladá progresivní rozvozová firma Wolt potřebovala expandovat, a proto stěhuje svoji pražskou centrálu do prvorepublikového paláce Bubenská 1. Tahle památkově chráněná budova nedávno prošla nákladnou rekonstrukcí a náš tým architektů se postaral o návrh openspace, jednaček a společenského prostoru s kuchyňkou, který je nejen moderní a funkční, ale také respektuje původní prvky a funkcionalistický genius loci.

Celý prostor je navržen tak, aby ho bylo možné využívat variabilně. Pro kuchyňku jsme zvolili velký komunitní stůl, který lze rozložit na menší ostrůvky a také boxové sezení s křesly pro neformální meetingy. V části auditoria jsou umístěny dřevěné boxy s úložnými prostory a nad auditoriem se nachází soft seating zóna. Tu mohou zaměstnanci využít k relaxu, ale i k prezentacím či meetingům. Od prostoru kuchyňky je oddělená závěsem a květinami, které slouží jako optický a zvukový filtr.

Neutrální barevnost s několika výraznými prvky použitá v interiéru byla zvolena s ohledem na vizuální identitu, ale také na historii objektu, ve kterém se tento prostor nachází. A protože žádná kurýrní služba se neobejde bez kurýrů, navrhli jsme pro ně speciální dekoraci na zeď auditoria – stará kola natřená na bílo, která působí decentně, ale vnáší do prostoru nádech humoru.

PREMIER interiors - Ing. arch. Barbora Leitmannová, Ing. arch. Matěj Picek ve spolupráci s Ing. arch. Andrea Pastrnek